У Пииииииииии

Напомена, за читање на постов  потребно е присуство од родител т.е. старател, зато ако нема таков во близина, тогаш напрај чкрАААП, иксни го табо, исклучи го џамо. НЕ ЧИТАЈ. Исто така не е препорачливо присуство на  политичар или партиски припадник т.е. партизан. Дополнително, исто така е „несоодветен за работa“ (NSFW) бидејќи содржи експлицитна сексуална графика. 

E арно си програмирав сокети мокети, ама ова SOCKET ептен ми звучи на „тегет чорапа на све иде“, и на ск’с па кога и ќе го прочитам или слушнам помислувам на џвакање чорапи. Уф… Гадно. Дури иСега ја прам та глупа фаца на гадење. Среќа немам webcam #oooyeeeah #winning АМА… За да не ми се вкочани лицето и заеби следниоТ оброк од време на време глЕам да се префрлам на мислење друго нешто. Ајде Твитер, покажи се.

Ко за освежување гледам Дарко (@darko156) пуштил твит со видео:

„Одличен говор како за прв ден #izbori http://youtu.be/eE1XZURpKqM Зошто во МК драстично опаѓа побарувачката на лижавчиња? Лазар Поп Иванов“

Уште по наслово го познав па ми се посака лижење место џвакање. Да се разбериме, ова од Лаки видеово ти е ко оние OLD IS GOLD евергрини, го гледав пред две години и уште лижи… држи вода . Го изглеаФ цело, ама пак почна да ми се појавува тој истио грд вкус, you know it: неизмиени сабајлешни заби – мојата претпоставка на вкусот од џвакање чорапи, овој пат од партиите и лижачкото опшествено. Хах, лижачкото не е потрошувачко опшество ако не се троши дури се лижи 🙂

Ми се јави силен нагон за нешто поинакво, си велам мора да најдам друго . Сторив ниет, и најдов, ама заглавен со лижењето во потсвест на гугл излета нешто вакво.

Ако си на работа, за следнава слика замижи и мавај еднаш на пејџ даун (page down).

пак лижење

ФАК, пак ми летна чаФката… Заеби, Че си прам муабет со другарчињата шо не им смета ако сум малку (појќе од нормално) непристоен оти обично и тие ми пуштаат вакви работи, ко видеово долу:

И… му го прајЧам линко од сликата на другарчето со задолжителната препорака NSFW и тој ми вели:

  • Другарот: koska, bogami ko shto sum brz, mozhe cela partija, u gif da mi ja stavat 😀

#WTF, мислам, шо мајка бара партија во муабето? Па се пишуваме дообјаснуваме

Па зеде ми прати целата постапка како стигнал до партија:

  • Другарот: step 1, go kliknav linkot
  • Другарот: step 2, pishav koska bogami ko shto sum brz…
  • Другарот: step 3, dobiv chudno prashanje partija?
  • Другарот: step 4, barav na wiki za da odgovoram na partija
  • Другарот: step 5, od kaj izleze ova partija

то уствАри, друго мислел (после излезе на видело)

  • Другарот: skopski za sex so devojka

Ееееј… Чоек шо не ќе научи, ова треба олимписки спорт да го напрат, партија шах, партија секс, само со такво психофизичко размрдување чоек ќе има добро мислење за партија. И пак ме зајади едно да си прашам .

  • Јас: и оти не пиша одма „skopski za sex so devojka“ туку се гњавеше со барање по википедија и после објеснување во чекори?
  • Другарот: posho me mrzeshe da mislam

и ми светна ко секајца, си велам У ПИИИИИИИИИИИИИИИ…. сега сФатив шо бил марифето: ова политичариве со медиумскиве кампањи ни прајчале потсвесни хипнотирачки пораки и не програмирале според методо на Брејн Вошингтон, секој пат кога ќе го слушниме зборо партија да не фати мрза да мислиме. И сега е исто… кога ќе слушниме и прочитаме „#izbori се“, како месечари да појдиме еден по еден да гласаме !

То е, нѐ дресираат, ко шо кажаЈа на како се викаЈА? Нема врска, ќе ги викам „гласам значи постојам (на изборен ден, толку)“ . Ќе го превидам печатниот превид на зборот „дресура“ долу во заклучокот, филоСофски ќе заклучам дека „дресирањето на опшеството т.е. секој од нас се прави со пе-пе реклами и турски серии“ и одма ќе се фрлам на сељачко пцуејне: 

абе песој се дресират бре, луѓе се тренираат… алоооо…. anybody there? слушајте убо: ЛУЈЏЕ СМЕ, НЕ ГОВЕДА да го ебам

Не знам, можи ќе биди добро да си го самоцензурираме интернетов од политика, политикSPEAK и слични тупења, како горе рекламата за порно цензура или ко шо праша (предложи) @zuberot во твит:

„колку би платиле за додаток за Chrome/Firefox шо ќе блокира содржина од социјалните мрежи поврзани со политика? ама сериозно прајме муабет“ .

Сериозно, изгледа полесно ќе се самозапалиме отколку да си го самоцензуриаме Интермец. Ама пак, од некои работи не се бега, пошто не е сѐ на ОНлајно, туку на ОФлајно т.е. РЕАЛНИО свет

додека се кради...

додека се кради...

#YEBIGA шо е тука е, додека се кампањира ќе биде реклами, а кога ќе се избере, го наебаФне #fml

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s